Nie można było lepiej podsumować jesiennego sezonu biegowego, niż zrobili to reprezentanci naszej szkoły.

Ostatnią tegoroczną imprezą, w której wzięliśmy udział, był rozegrany w Białymstoku XV Bieg Niepodległości im. Seweryna Nowakowskiego. Reprezentanci Siódemki wystartowali w siedmiu kategoriach, aż w pięciu zdobywając medale. Samotnie na podium (bez kolegi z reprezentacji Siódemki) stanął tylko Wiktor Świderski - najlepszy w biegu uczniów klas V - VI. Wiktor triumfował pewnie, nie pozostawiając rywalom nawet źdźbła nadziei, na odebranie mu złotego medalu.

W pozostałych biegach, w których nasi biegacze stanęli na "pudle", czynili to w dwójkę lub nawet trójkę. W biegu dziewcząt z klas III - IV wygrała Lena Sęk przed Kamilą Popkowską i Wiktorią Szewczyk. Podwójne triumfy odnieśliśmy w biegu dziewcząt z klas I - II: wygrała Martyna Karcz, a druga była Anna Popkowska oraz w biegu chłopców z klas I - II: triumfował Kuba Firmuga przed Kubą Żołnierowiczem. W kategorii dziewcząt z klas V - VI srebrny medal zdobyła Aleksandra Matys, a brązowy - Natalia Brulińska. Wszystkim reprezentantom Siódemki gratulujemy. Teraz kilka dni odpoczynku, a potem zaczynamy pracę przed sezonem wiosennym, w którym czekają nas przełajowe sztafety.

Kamil Konopka