1 września 2016r. uroczyście  rozpoczęliśmy przygotowanie się do podjęcia nauki w klasach starszych.

W pierwszych dniach września, pamiętając o postawie Małego Polaka, udaliśmy się do pomnika  upamiętniającego żołnierzy  poległych w walce o to, abyśmy mogli żyć i uczyć się w wolnej Polsce. Tam zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd naszym bohaterom. Aktywnie włączyliśmy się w ogólnopolską akcję sprzątania świata, porządkując nasze najbliższe otoczenie. Prawidłowe  postawy zdrowego stylu życia i umiejętności samoobsługi  przedszkolacy sprawdzili w akcji „Śniadanie zrobię sam, bo już dużą wiedzę i umiejętności mam”. Jesteśmy jeszcze mali, ale chętnie rozwijamy nasze talenty i  zdolności.

W Międzynarodowym  Dniu  Kropki z  jednej dużej kropki wyczarowaliśmy żółte słoneczniki na pożegnanie lata. Odpowiedzieliśmy na apel Prezydenta RP i czynnie uczestniczymy  w akcji "Narodowe  Czytanie". W związku z tym oprócz codziennego czytania bajek i baśni, opowiadań  i historyjek udaliśmy się  do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej na pierwsze spotkanie  zatytułowane „ Z biblioteką na Ty”. Wychowanie ku wartościom to także umiejętność współdziałania i współpracy z rówieśnikami. W związku z tym udaliśmy się na wycieczkę do Srebrowa. Tam poznawaliśmy tajniki życia roślin i zwierząt. Ponadto uczyliśmy się lepić pierogi, które potem ze smakiem zjedliśmy. Nie zabrakło wspólnych zabaw i gier na świeżym powietrzu. Doskonaliliśmy  także umiejętność prawidłowych skoków do basenu kolorowych piłeczek.  Zmęczeni, ale szczęśliwi  wróciliśmy do Siódemki. Spotkanie z przedstawicielami Komendy Policji w Łomży to kolejne nowe doświadczenie  w oddziale przedszkolnym. Od dzisiaj wiemy, kto jest naszym dzielnicowym, jak należy zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego, jakie zagrożenia niesie spotkanie z osobą nieznaną, jak postąpić w przypadku spotkania się oko w oko z psem  itp. Po raz pierwszy byliśmy na muzycznym spotkaniu z Panią Muzyką, gdzie odkrywaliśmy zakamarki świata  fonii i słowa. Wszystko oprawione było barwną opowieścią muzyczną, w której aktorami byli niektórzy z nas. Powitanie Jesieni zaakcentowaliśmy wykonaniem prac przestrzennych pt. „Las jesienią” z wykorzystaniem makulatury oraz  zbędnych ścinków materiału. Przygotowując   wystrój drzwi do naszej sali  włączyliśmy się także do szkolnego konkursu plastycznego „Czarodziejskie wrota  na  progu jesieni”. Wrzesień zakończyliśmy miłym akcentem składając życzenia, obdarowując upominkami  i bawiąc się wspólnie z chłopcami  w Dniu Chłopaka.

Małgorzata Surowik