Śpią o połowę krócej od standardowego ucznia, wstają mimo to o świcie. Zamiast telefonów noszą po kieszeniach słowniki i książki. Na nosach mają okulary lub soczewki kontaktowe na oczach – atrybuty popsutego wzroku od czytania po ciemku. Słabi i chorowici, ale wciąż prący naprzód… To artykuł o NICH. To artykuł o uczniowskim cierpieniu i nauczycielskiej dumie…

Tak, to oczywiście, tylko żarty, bo już na serio mowa będzie o NAJLEPSZYCH Z NAJLEPSZYCH – uczniach, którzy wymykają się wszelkim standardom, uczniach, dla których zdobywanie wiedzy to radość i przygoda – nie męka i konieczny obowiązek, o uczniach, którzy są ciągle głodni nowych informacji, których cieszy pobyt w szkole, wreszcie o uczniach, dla których ocena celująca to nie legenda, a zwykła, codzienna nota, zaś zachowanie wzorowe to norma, nie niemożliwość, o tych, dla których Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy to fraszka, a nie mordęga.  Tradycją Siódemki jest wyróżnienie uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0 i zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym, laureatów konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich, uczniów z frekwencją 100% oraz najlepszego sportowca. Wszyscy oni otrzymują zaszczytny w Siódemce tytuł Najlepszego z Najlepszych, a ich wizerunek i dokonania są prezentowane na specjalnej gazetce i stronie internetowej.

Żartobliwy wstęp w połowie mija się z prawdą. Oczywiście najlepsi uczniowie pracują wytrwale na swoje sukcesy, ale zazwyczaj nie jest to wysiłek krańcowy, okupiony wielkim cierpieniem. Zwykle ich sukcesy idą w parze nie z liczbą godzin spędzonych nad książkami, ale z ich pasją i systematycznością. Oni i rzecz jasna ich Rodzice, wiedzą, że nie trzeba wcale siedzieć 10 godzin nad przygotowaniem do sprawdzianu. Lepiej codziennie poświęcić 45 minut. Nauczycielska duma, o której mowa we wstępie, to już szczera prawda. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, nawet jeśli wcale ich nie uczymy. To oni tworzą Siódemkę, to oni czynią Siódemkę tym, czym jest. Szkoła to nie ściany, to nie nowe okna, baseny czy nowoczesne gimnastyczne sale – choć, oczywiście, wspaniale jest dysponować tym wszystkim. Szkoła to: Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. Jeśli wszyscy nawzajem będą z siebie dumni – razem odniesiemy sukces. Naszej dumy z Was możecie być pewni.

Oto tegoroczni Najlepsi z Najlepszych:

 • Uczniowie klas szóstych ze średnią ocen 5,00 i wyższą oraz zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym: Maja Cyndzas, Maria Domańska, Łukasz Konopka, Gabriela Kumorowska, Jakub Trawiński, Wiktoria Filipkowska, Kacper Mocarski, Aleksandra Rupacz, Maksymilian Kucharski, Oliwia Tafiłowska, Martyna Jankowska, Amelia Kiersztan, Wojciech Kielich, Mateusz Napiórkowski, Jakub Wleciał, Amelia Andrychowska, Julia Kłys, Monika Marcińczyk, Dominika Przesław, Zuzanna Rostkowska, Krzysztof Szałkowski, Gabriela Julita Ursin, Jakub Zysk.
 • Uczniowie klas piątych ze średnią ocen 5,00 i wyższą oraz zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym: Karolina Szczubełek, Dominik Ulatowski, Wiktoria Bugowska, Kamila Popkowska, Krzysztof Makaruk, Bartosz Rupacz, Ada Bagińska, Julia Kowalewska, Martyna Runo, Maja Polkowska, Karolina Sokołowska, Amelia Wądołowska, Magdalena Głębocka, Wiktor Kisiel, Kamil Kossakowski.
 • Uczniowie klas czwartych ze średnią ocen 5,00 i wyższą oraz zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym: Maciej Popielarczyk, Zofia Chrapowicz, Bartosz Rogiński, Maciej Trojanowski, Olaf Stanisławski, Zuzanna Ramotowska, Szymon Stasiłowicz, Jakub Bagiński, Szymon Konopka, Konrad Chludziński, Izabela Czerwińska, Mikołaj Just, Mateusz Maczewski, Wiktor Michalak, Natalia Puławska, Błażej Rafałowski, Martyna Śliwka, Oliwia Kuczyńska.
 • Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki: Zuzanna Rostkowska.
 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki: Krzysztof Szałkowski.
 • Uczestnicy etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki: Aleksandra Rupacz, Jakub Trawiński.
 • Uczestniczka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego: Zuzanna Rostkowska.
 • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody: Monika Marcińczyk, Zuzanna Rostkowska, Maksymilian Kucharski.
 • Uczestnicy etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody:  Krzysztof Szałkowski, Kacper Mocarski, Jakub Wleciał.
 • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego: Zuzanna Rostkowska.
 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego: Jakub Trawiński.
 • Laureaci i wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie MULTITEST z Historii: Maciej Popielarczyk, Kamil Kossakowski, Jakub Bagiński.
 • Laureaci i wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie MULTITEST z Matematyki: Zuzanna Rostkowska, Maciej Popielarczyk.
 • Uczniowie ze stuprocentową frekwencją: Zofia Chrapowicz, Maciej Popielarczyk, Wiktoria Szydlik, Jakub Bagiński, Anastazja Buczkowska, Szymon Konopka, Jakub Ciszewski, Maksymilian Miluski, Izabela Czerwińska, Magda Jemielita, Piotr Narolewski, Dominika Karwowska, Michał Macieboch, Oliwia Mańko, Sebastian Ramotowski, Igor Franciszkowicz, Oliwier Chełstowski, Ewelina Karcz, Piotr Milewski, Julia Szymańska, Kamil Zawadzki, Maciej Bruliński, Natalia Kaczyńska, Wiktoria Łukasik, Paulina Więckowska, Marta Karwowska, Wiktoria Filipkowska, Kacper Mocarski, Aleksandra Galanek, Weronika Konikowska, Mateusz Napiórkowski, Sylwia Nielsen.
 • Wyróżnienie za osiągnięcia sportowe: Monika Marcińczyk – Mistrzyni Europy w Szachach Szybkich.

Kamil Konopka