Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Grudzień w 3d był niezwykle atrakcyjny i nikt w klasie nie przypuszczał, że styczeń też będzie pełen niespodzianek. Uczniowie odbyli wycieczkę po Łomży i odwiedzili wiele interesujących miejsc. Wybrali się do łomżyńskiej katedry, gdzie wysłuchali kolęd przy szopce oraz dokładnie obejrzeli całą świątynię. Kolejnym przystankiem był ratusz, a w nim wystawa najpiękniejszych bombek choinkowych. Największą radość sprawiło odszukanie własnoręcznie wykonanych. Potem dzieciaki starły się wybrać na przejażdżkę pociągiem dookoła choinki i misia na Starym Rynku.

Nie było maszynisty! Wspaniale prezentowała się też szopka w kościele Ojców Kapucynów. Wycieczka nie mogła obyć się bez choć krótkiej wizyty w zaprzyjaźnionej Galerii Sztuki Współczesnej, akurat instalowała się ekspozycja Interferencje. Jak zawsze każdemu coś się tam podobało. Ostatnim przystankiem była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci i zajęcia zatytułowane: Historia jednego listu oraz wystawa choinek  wykonanych na konkurs Stroi się choinka. Było co podziwiać. To wszystko działo się jednego dnia, ale w styczniu uczniowie też ciężko pracowali nad przygotowaniem apelu Zimowa jazda, dotyczącego bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Udało się wszystkim opanować role i pierwsi swoje pociechy mogli podziwiać rodzice i najbliżsi, a następnego dnia uczniowie klas 0-III. Duża grupa uczniów występowała w Koncercie noworocznym prezentując różne talenty: niektórzy śpiewali, inni tańczyli lub recytowali.  Zwieńczeniem wysiłków  była na zakończenie ostatniego dnia pierwszego  półrocza jazda na lodowisku! I potem już zasłużone ferie.

Barbara Redyk