Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Policjantki z łomżyńskiej komendy spotkały się z uczniami klas 4 - 6, aby porozmawiać o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Tego typu spotkania mają na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów tej globalnej sieci. Podczas prowadzonej prelekcji mundurowi zwracali uwagę, że Internet to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Wyjaśniały czym jest cyberprzemoc i kradzież danych, uczulały na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści.

Zwracały również uwagę uczniów na zagrożenie prywatności oraz problem uzależnienia od Internetu. Panie policjantki podkreślały, że wszyscy ponoszą odpowiedzialność za to, co robią w sieci internetowej i w jaki sposób z niej korzystają, a każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Z kolei uczniowie klas 0 - 3 spotkali się z przedstawicielem Policji asp. Eweliną Szlesińską podczas prelekcji na temat zasad bezpiecznego Internetu. Obejrzeli film p.t. „Sieciaki.pl", z którego dowiedziały się, jak chronić swoją prywatność, dlaczego nie ufać osobom poznanym w sieci, dlaczego nie podawać swoich danych adresowych, o wszystkim mówić rodzicom, nauczycielom, szanować innych w sieci, no i korzystać z umiarem z Internetu.

Elżbieta Kozłowska