Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

W dniach 10 – 12 marca 2017 roku zuchy z 2 GZ „Nadnarwiańskie Orły” uczestniczyły w XXIV Zlocie Druha Szarego 2017r. Był to już trzeci nasz zlot. Jak co roku naszą bazą była Szkoła Podstawowa Nr7 w Łomży. Na zlocie było ponad 100 harcerzy z różnych zakątków Polski: ze Skawiny, Łap, Przemyśla, Ostrołęki, Jedwabnego, Łomży. Jedna gromada zuchowa to właśnie my - Orły. Ten zlot był wyjątkowy, gdyż miała miejsce niezwykła uroczystość jaką było nadanie imienia Druha Szarego rondu w Piątnicy.

Druh Ks. Kazimierz Lutosławski jest naszą harcerską perełką, bo dzięki niemu harcerze noszą z dumą najważniejsze odznaczenie, jakim jest krzyż harcerski, którego Ks. Druh Szary był projektantem, ale oprócz uroczystości była harcerska droga krzyżowa przygotowana między innymi przez naszego kapelana hufca hm. Ojca Jana Bońkowskiego – Huragana, która odbyła się w Drozdowie. Po drodze krzyżowej byliśmy w Muzeum Przyrody na słodkim poczęstunku i zwiedzaliśmy tamtejsze wystawy. Później udaliśmy się na Habetę – harcerski bieg terenowy do Piątnicy gdzie o godz. 14.00 było uroczyste odsłonięcie tablicy z im. Dh Szarego na rondzie. Dzięki przychylności Proboszcza w Piątnicy zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Trochę kilometrów w nogach było, ale to przecież Orły i jakie dzielne. Po powrocie nie było czasu na odpoczynek, bo zostały nam do rozszyfrowania zadania z biegu, daliśmy radę i wykonaliśmy je. O 18.00 odbyła się uroczysta wieczornica, na której wśród wielu gości obecna była pani Urszula Wieczorek – wicedyrektor SP 7  i przyjechała do nas druhna Hanna Chorodeńska – komendant Chorągwi Białostockiej.  Po wieczornicy Orły wzięły udział w festiwalu piosenki harcerskiej, na którym zajęły I miejsce. W niedzielę po mszy stanęliśmy na apelu kończącym zlot i odebraliśmy dyplom oraz nagrodę dla naszej gromady za zajęcie I miejsca w XXIV Ogólnopolskim Zlocie Druha Szarego. Integrowaliśmy się z innymi drużynami poprzez wspólne zabawy i śpiewy. Czas na zlocie minął bardzo szybko, ale to nic, za rok również weźmiemy udział, a teraz szykujemy się na biwaki  i letni obóz. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

Jestem dumna z moich zuchów, tworzymy super gromadę i możemy na siebie liczyć.

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ

pwd. Dorota Domańska