W miejscowości Rybaki rozegrano Wojewódzki Półfinał Drużynowych Biegów Przełajowych. W rywalizacji, której stawką był awans do zawodów finałowych (8 kwietnia w Białymstoku), wzięły udział obie nasze reprezentacje: dziewcząt i chłopców ( Mistrzowie Łomży). Walkę o kwalifikację do Wojewódzkiego Finału dziewczęta stoczyły z reprezentacjami 36 szkół z terenu byłego województwa łomżyńskiego, natomiast chłopcy rywalizowali z 33 zespołami.

W tej licznej stawce dziewczęta z Siódemki okazały się najlepsze, zaś chłopcy ukończyli zawody na czwartej pozycji. Obie nasze drużyny awansowały do finału. Największe indywidualne sukcesy odniosły: Lena Sęk (5b) oraz Monika Marcińczyk (6c), które wywalczyły złote medale w swoich kategoriach wiekowych.

Skład reprezentacji dziewcząt: Zuzanna Ramotowska, Zofia Chrapowicz, Kinga Krukowska, Aleksandra Florczyk, Martyna Karcz, Maja Męczkowska, Lena Sęk, Wiktoria Szewczyk, Kaja Sienkiewicz, Amelia Borusiewicz, Karolina Sokołowska, Monika Marcińczyk, Dominika Cekała, Wiktoria Łukasik, Gabriela Kumorowska.

Skład reprezentacji chłopców: Krzysztof Szałkowski, Jakub Zysk, Iwo Grzech, Szymon Jaworowski, Piotr Cencelewicz, Wiktor Kisiel, Adrian Kałamacki, Szymon Konopka, Karol Dobrowolski, Maciej Trojanowski, Konrad Białobrzewski.

Tekst i foto: Kamil Konopka