Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Za nami historyczny, bo pierwszy Wojewódzki Finał Drużynowych Biegów Przełajowych. Zawody rozegrano na biegowych trasach położonych na białostockich Pietraszach. W rywalizacji wzięły udział obie reprezentacje Siódemki (dziewczęta i chłopcy). Nieco lepiej w finałowej imprezie spisały się dziewczęta. Nasze mistrzynie Łomży oraz triumfatorki Wojewódzkiego Półfinału rozegranego w Rybakach tym razem wystąpiły mocno osłabione brakiem jednej z kandydatek do wojewódzkiego medalu - Moniki Marcińczyk (nieobecność Moniki w Białymstoku była oczywiście w pełni usprawiedliwiona).

Mimo to jednak, w gronie 53 ekip, nasza drużyna uplasowała się na wysokim szóstym miejscu. Chłopcy natomiast w gronie 43 zespołów zajęli miejsce dziesiąte. Królową naszej reprezentacji bezsprzecznie okazała się Lena Sęk, która nie ugięła się pod presją oczekiwań (Lena jest mistrzynią Łomży i złotą medalistką Wojewódzkiego Półfinału) i w brawurowy sposób wywalczyła srebrny medal. Brawo Lena, brawo dziewczęta, brawo chłopcy! Trasa była bardzo wymagająca (zaraz po naszych zawodach odbyła się na niej rywalizacja kolarzy górskich w Grand Prix Polski), a mimo to poradziliście sobie wyśmienicie! Kolejny przystanek na biegowej trasie - Międzynarodowe Wiosenne Biegi Uliczne w Mońkach - będzie o wiele łatwiejszy. Zabierzcie ładne ubrania, zadbajcie o fryzury - wszystko po to, by ładnie wyglądać na podium ;-)

Skład reprezentacji dziewcząt: Kinga Krukowska, Zuzanna Ramotowska, Zofia Chrapowicz, Aleksandra Florczyk, Amelia Borusiewicz, Lena Sęk, Wiktoria Szewczyk, Maja Męczkowska, Karolina Sokołowska, Kaja Sienkiewicz, Wiktoria Łukasik, Gabriela Kumorowska.

Skład reprezentacji chłopców: Karol Dobrowolski, Szymon Konopka, Konrad Białobrzewski, Maciej Trojanowski, Wiktor Kisiel, Piotr Cencelewicz, Kamil Zawadzki, Krzysztof Szałkowski, Jakub Zysk.  

Tekst i foto: Kamil Konopka