Koniec kwietnia i początek maja były w Siódemce tradycyjnie biało – czerwone. Coroczny szósty już Wieczór Patriotyczny stanowił wstęp do majowych świąt (Pracy, Flagi i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja). Stad też praktycznie w każdym miejscu w szkole było biało i czerwono. Na drzwiach sal pojawiły się ozdoby, w gablotach i na tablicach kotyliony, wstęgi oraz uczniowskie prace o tematyce patriotycznej. O patriotyzmie mówiliśmy na lekcjach, uczestniczyliśmy w apelach i przedstawieniu.

Podczas VI Wieczoru Patriotycznego „Z pieśnią przez wieki” pokazaliśmy naszym znamienitym gościom, że: Ojczyna, flaga, hymn, Polska to dla nas sprawy ważne. Aby pokazać, że jesteśmy dumni z naszych symboli i barw narodowych ubraliśmy się w kolory naszej flagi. Było godnie, było dumnie, ale też wesoło i radośnie – jak to wśród nas Polaków, jak to w Siódemce.

Kamil Konopka