„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają.” Tymi słowami poety Johanna Wolfganga von Goethe, 27 kwietnia 2017, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży, rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Przystąpiło do niego 17 uczniów klas IV - VI łomżyńskich szkół podstawowych. Każda łomżyńska szkoła podstawowa mogła zgłosić tylko trzech wykonawców. Jury miało niemały kłopot z wyłonieniem zwycięzców, gdyż poziom reprezentowany przez uczestników był wysoki.

Natalia Puławska, kl. 4c, Błażej Rafałowski, kl. 4c oraz Magdalena Głębocka, kl. 5b to uczniowie Siódemki,  którzy stanęli do rywalizacji. Kryteriami oceny występów były: poprawność językowa, jakość wykonania piosenki pod względem czystości dźwięków i rytmiki oraz ogólne wrażenie artystyczne. W wyniku przesłuchań Jury przedstawiło następujący werdykt:

I miejsce: Głębocka Magdalena ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży z piosenką Beyonce „Daddy lessons”

II miejsce: Rafałowski Błażej ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży z piosenką Stinga „Englishman in New York

III miejsce: Perzanowska Otylia ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży z piosenką Lukasa Grahama „Mama said”

Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko! Gratulujemy!

Anna Charubin Świderska