Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Nie przechodź obojętnie, dzwoń pod 112 i uratuj ludzkie życie! Takie hasło towarzyszyło spotkaniu w dniu 17 maja  uczniów klasy II A, wychowawczyni p. Ewa Budryk, z ratownikiem medycznym panem Marianem Ostrowskim. W czasie zajęć poznaliśmy różne sposoby zachowań w sytuacjach, gdy widzimy, że ktoś, złamie rękę lub nogę, leży na chodniku, zasłabnie w domu. Ćwiczyliśmy na fantomach masaż serca i sztuczne oddychanie. Oglądaliśmy sprzęt medyczny: rurki, strzykawki, nosze, szyny, słuchawki i inne medykamenty. Wiemy, że gdyby nas spotkało coś złego i przybyłby ratownik medyczny, to nie trzeba się bać ogromnych strzykawek i pasów przy noszach, bo one uratują nam życie.

Uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest reagowanie na trudne sytuacje. Trzeba jednak pamiętać, że w czasie udzielania pomocy należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Dzieci nie powinny podchodzić do osób, które leżą na chodniku, gdyż mogą być one agresywne. Ich reakcja polega ma na tym, by zaangażować dorosłych i zadzwonić pod 999 lub 112. Nawet maluch może uratować ludzkie życie!

Ewa Budryk