Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Kolejny wojewódzki półfinał zawodów lekkoatletycznych za nami i kolejny raz mamy kwalifikację do finału. Tym razem reprezentacja Siódemki uczestniczyła w Wojewódzkim Finale Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce. Naszą ekipę tworzyła czwórka dziewcząt i szóstka chłopców. Najlepiej spisała się Lena Sęk, która wywalczyła aż trzy kwalifikacje do finału wojewódzkiego (więcej nie można!). Lena zwyciężyła w rywalizacji na dystansie 200m, była trzecia w konkursie skoku w dal i triumfowała wraz z koleżankami (Moniką Marcińczyk, Dominiką Cekałą i Mają Cyndzas) w biegu sztafetowym 4x60m (cały zespół uzyskał awans do wojewódzkiego finału).

Wśród chłopców Dawid Okurowski był drugi na 200m, a Iwo Grzech - drugi na dystansie 600m. Sztafeta 4x60m (Dawid Okurowski, Wiktor Korotkiewicz, Kacper Jagielski, Iwo Grzech) zakwalifikowała się do wojewódzkiego finału z drugim rezultatem zawodów. Podsumowując, z dziesięciu naszych reprezentantów – ósemka uzyskała kwalifikacje do finałowej rywalizacji. Ta odbędzie się w Białymstoku już 8 czerwca. Powodzenia w stolicy Podlasia.

Tekst i foto: Kamil Konopka