Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Wspólnie z harcerzami z innych drużyn zuchy z 2 Gromady Zuchowej „Nadnarwiańskie Orły” uczestniczyły w wyjeździe do Warszawy. W programie było: zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, harcerski bieg terenowy, zapalenie zniczy na kwaterach harcerskich na cmentarzu na Powązkach. Dla zuchów był to szczególny wyjazd, gdyż trasa biegu wiodła przez miejsca dla nich ważne. Jednym takim miejscem była kamienica na ulicy Niepodległości 159 gdzie mieszkał Jan Roman Bytnar pseudonim „Rudy” i tam też został aresztowany.

Zuchy miały zaszyfrowane zadania, które samodzielnie rozwiązały i ukończyły bieg w miejscu słynnej Akcji pod Arsenałem, czyli odbicia Rudego z rąk hitlerowców podczas przewożenia z siedziby gestapo na Pawiak. Następnie na Wojskowych Powązkach oddaliśmy hołd poległym, a na kwaterze Jana Bytnara zuchy stanęły na warcie, złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Ten wyjazd i krótka lekcja historii pozostaną w pamięci.

pwd. Dorota Domańska