Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy IIa i IId wraz z opiekunami byli w jednym z najważniejszych urzędów w naszym kraju - Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zostaliśmy oprowadzeni przez przewodniczkę, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o gmachu KPRM.  Zobaczyliśmy miejsca, w których odbywają się posiedzenia rządu, spotkania z gośćmi i gdzie podejmowane są ważne dla Polski decyzje. Drugoklasiści podziwiali Salę Kominkową oraz Salę Zegarową.  Ta druga to kameralne pomieszczenie przeznaczone do spotkań „w cztery oczy”,  czasami wykorzystywane także do wywiadów telewizyjnych.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła także Sala Okrągłego Stołu, w której premier spotyka się z gośćmi z zagranicy i z Polski. W zwiedzaniu towarzyszył nam tata Zuzi z klasy II d - pracownik KPRM. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w jednym z nielicznych wydawnictw katolickich w Polsce - Wydawnictwie Sióstr Loretanek. Powstało ono z inicjatywy bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, który dostrzegał i niezwykle cenił ewangelizacyjną potęgę słowa drukowanego.  Dzieci obserwowały z zaciekawieniem proces powstawania książki i czasopisma, obserwowały pracę drukarską wykonywaną przez siostry.  To na nich spoczywa niemal cały zakres zadań związanych z obsługą maszyn drukarskich i introligatorskich oraz komputerów. Miłym dopełnieniem wielu wrażeń były pamiątkowe upominki dla wszystkich oraz słodki poczęstunek. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie. Wiosną miejsce to wyglądało niezwykle uroczo. Dzieci podziwiały Pałac na Wodzie otoczony kwitnącymi krzewami i kwiatami. Pani przewodnik zapoznała nas z historią Łazienek oraz ich współczesnym przeznaczeniem. W drodze powrotnej byliśmy w Mc Donaldzie. Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń. 

                      Ewa Budryk, Danuta Lasek

wychowawczynie klasy IIa i IId