Plan Lekcji
2017/2018
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

Od 14 do 18 czerwca zuchy z 2 Gromady „Nadnarwiańskie Orły” przebywały na biwaku w Bieszczadach. W ciągu tych kilku przeszły wiele kilometrów po bieszczadzkich szlakach. Zdobyły 6 szczytów: Przełęcz M. Orłowicza (1099m. n.p.m.), Smerek (1222m. n.p.m.), Wielka Rawka (1307m. n.p.m.), Mała Rawka (1266m. n.p.m.), Krzemieniec (1221m. n.p.m.), na jeden z nich idąc z dużymi plecakami (specjalne wyrożnienie należy się dh. Kacprowi Sokolowskiemu i dh. Szymonowi Konopce za pomoc jednemu z kolegów w niesienu ciężkiego plecaka), ponieważ nocowaliśmy w Chatce Puchatka na Połoninie Wetlińskiej (1228m. n.p.m.) - Schroni Turystycznym. Wszyscy dali radę. Sobotnią atrakcją była przejażdżka bieszczadzką kolejką wąskotorową. Każdy kto był po raz pierwszy w Bieszczadach, musiał przejść chrzest obozowicza. Próby chrztu wszyscy przeszli pozytywnie, żeby na koniec stanąć przed Leśnym Lichem i zostać prawdziwym  obozowiczem. Ale najważniejsze wydarzenie tego wyjazdu odbyło się w dniu 15 czerwca w blasku płomieni harcerskiego ogniska na bieszczadzkiej połoninie. Zuchy – moje Orły - złożyły przyrzeczenie harcerskie i otrzymały najważniejsze odznaczenie jakim jest krzyż harcerski.

 

Dziękuję za te trzy lata niezapomnianej przygody w 2 Gromadzie Zuchowej „Nadnarwiańskie Orły”.  Moim Harcerzom życzę pogody ducha, uśmiechu i niegasnącego zapału we wcielaniu w życie zasad wynikających z harcerskiego przyrzeczenia, wielu przygód na harcerskim szlaku. Jesteście wspaniali i jestem z WAS DUMNA. Odpoczywajcie bezpiecznie, w pełnym słońcu,  „ładujcie swoje akumulatory”, aby w pełni sił, wypoczęci i z zapałem do pracy wrócić na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Udanych wakacji!

Rodzicom, dyrekcji szkoły i wychowawcom serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w naszej działalności, wsparcie i każde dobre słowo.

Z harcerskim pozdrowieniem

                     CZUWAJ

     pwd. Dorota Domańska