Plan Lekcji
2018/2019
Nasz kanał YouTube
E - dziennik
"Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować" 
 
Oto fragment piosenki, który przyświecał tegorocznym obchodom Dnia Kropki w naszej szkole. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. My obchodziliśmy to święto po raz drugi. Uczniowie klas 1-3 obejrzeli film o Vashti (na podstawie książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa), poznali jej przygodę z malowaniem i rozmawiali o zdolnościach i talentach. Uczyli się, że nigdy nie należy wątpić w swoje możliwości. Niektórzy ozdobili  stroje kolorowymi kropkami wyciętymi z papieru. W salach powstały galerie prac plastycznych, których motywem przewodnim była właśnie kropka. Was też zachęcamy do poznania małej Vashti.