Plan Lekcji
2018/2019
Nasz kanał YouTube
E - dziennik

O tym, że ruch na świeżym powietrzu to zdrowie, wie każdy. 29 września, klasa IV b razem z wychowawcą - panem Piotrem Zduńczykiem oraz panią Magdaleną Białecką, wyruszyła na spotkanie z historią podczas XXVI Rajdu Kurpiowskiego „Poznajemy Ojcowiznę“. Szlak, który mieli poznać, obejmował linię umocnień z czasów II wojny światowej na trasie Mątwica-Szablak-Nowogród. Atrakcji było bez liku: schrony, do których można wejść i wczuć w klimat przy bladym świetle latarki, but zagubiony gdzieś po drodze na skróty czy przeprawa przez okopy. W międzyczasie można było ugasić pragnienie kubkiem gorącej herbaty.

Po drodze uczniowie mieli okazję zobaczyć także żołnierzy pływających łodzią po Narwi. Przy schronie w Nowogrodzie grupa dzieci przypomniała o swoim niedawnym udziale w rekonstrukcji odbywającej się w tym miejscu. Integrację uwieńczyło obowiązkowe ognisko z kiełbaskami.

 

Tekst: Magdalena Białecka, Piotr Zduńczyk

Foto: Magdalena Białecka