Jak co roku, w naszej szkole odbyła się rodzinna impreza rekreacyjno – sportowa „Pobiegajmy razem”. Jak zwykle polegała ona na  tym, aby przez 30 minut starać się biec. Nie były to zawody, nie prowadzona była klasyfikacja, więc każdy mógł biec swoim tempem. W zabawie nie brali udziału tylko uczniowie, ale także, rodzice, babcie, dziadkowie, wujkowie i inni członkowie naszych rodzin. Wszystkich uczestników było 450! W poprzednich latach impreza odbywała się na terenie szkoły, lecz w tym roku z powodu budowy naszej nowej hali sportowej, dzięki gościnności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przenieśliśmy się na stadion. Sportowy monitor, ustawiony na 30 minut odmierzał czas naszej biegowej próby.

Adrenalina wprawdzie nieco rozpraszała biegaczy, ale jak powszechnie wiadomo, Siódemka słynnie z osiągnięć w lekkiej atletyce, dlatego zdecydowana większość uczestników biegła przez cały wyznaczony czas, nie zatrzymując się ani razu. 30 minut minęło dosłownie jak pstryknięcie palcami. Na mecie każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy breloczek. Atmosfera była wesoła jak zawsze, bo każdy wie, że w Siódemce lubimy biegać. Pogoda dopisała, cały stadion oświetlony był promieniami słońca, dzięki którym można było się jeszcze trochę opalić. Myślę, że kolejny raz impreza się udała i że będziemy kontynuować tą tradycję w przyszłości.

Oto rozmowy z niektórymi uczestnikami imprezy:

Amelka Andrychowska z klasy 7c

Czy masz jakiś cel związany z dzisiejszą siódemkową imprezą?

Tak, chcę dobiec do końca bez przerywania biegu. Będę miała ogromną satysfakcję, że dałam radę biec tyle czasu.

Wiktoria Bagińska z klasy 6c

W poprzednich latach biegaliśmy w szkole, w tym roku – na stadionie. Które miejsce jest wg Ciebie lepsze?

Myślę że stadion, bo jest tu dużo miejsca, towarzyszy nam świetna muzyka, atmosfera jest super!

Bartek Brzóska z klasy 6b

Czy korzystasz z aplikacji do biegania dla zdrowia?

Endomondo! To jest świetne! Przebiegłem już 2km i 400 metrów! Przepraszam, ale biegnę dalej, bo chcę przebiec jeszcze więcej!

Piotrek Mieczkowski z klasy 3a

Czy lubisz sport?

Tak, lubię sport - to moja pasja. Cieszę się, że nasza Siódemka często jest na tego typu zawodach i uczestniczy w wielu sportowych imprezach.

Adam Puławski z klasy 3b

Ile zaplanowanej trasy już przebiegłeś?

12 okrążeń! To mój trzeci raz, kiedy biegam razem z całą szkołą. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Moim zdaniem taka akcja powinna odbywać się nawet kilka razy w roku.

Filip Nitkowski z klasy 6b

Co według Ciebie jest najlepsze w tej akcji?

To że można pobiegać i schudnąć. Ja szczególnie lubię siedzieć na trybunach i kibicować innym.

Marta Muzyk z klasy 7c

Czy twoim zdaniem 30 minut to odpowiedni czas naszej biegowej próby? Może chciałabyś biegać dłużej albo trochę krócej?

Moim zdaniem czas jest odpowiedni, bo nikt nie jest bardzo zmęczony, każdy przebiegnie ile może, na miarę swoich sił. Nie każdy lubi biegać, a ja lubię sport i ta impreza to fajna sprawa.

Błażej Rafałowski z klasy 5c

(po biegu) Czy przebiegłeś całą trasę?

Tak, w zasadzie nie zatrzymywałem się wcale. Starałem się o to, aby przebiec całą trasę od początku do końca. Byłem wytrwały. Cieszę się i mam nadzieję, że co roku będę mógł uczestniczyć w tym biegu.

Kinga Wysocka z klasy 6b

Jak często uprawiasz sport?

Gram w tenisa bardzo często, sprawia mi to przyjemność, ponieważ to jedna z moich pasji i uważam, że jest to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu.

Tekst: Aleksandra Niklewicz, Zuzanna Kulas (uczennice kl. 6b)

Rozmowy "na gorąco": Magdalena Głębocka, Maja Polkowska (uczennice kl. 6b)

Foto: Wojciech Zaorski