O tym, że nasza impreza „Pobiegajmy razem” zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Europejski Tydzień Sportu w Mojej Szkole już informowaliśmy. Teraz przyszedł czas na nagrodę. W terminie od 23 do 30 września w całej Polsce zorganizowano 416 imprez o charakterze rekreacyjno – sportowym, które najlepiej oddawały tegoroczne europejskie hasło „#BeActive” i które wzięły udział w wymienionym konkursie. Wszystkie one zgromadziły około 80 tysięcy uczestników. Jury konkursowe wybrało 10 najlepszych imprez i przyznało im tytuł zwycięzcy konkursu. W tym gronie znalazła się nasza impreza „Pobiegajmy razem”.

W minionym tygodniu w warszawskim Hotelu Belotto odbyła się specjalna gala, na której Minister Sportu i Turystyki – pan Witold Bańka, wręczył nagrody przedstawicielom zwycięskich szkół. Po raz kolejny gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej imprezy, bo bez nich podobne sukcesy z pewnością byłyby nieosiągalne. To kolejny dowód na to, że „Pobiegajmy razem” chyba już na stałe wpisało się w kalendarz „siódemkowych” wydarzeń. Jak widać, współpraca uczniów, nauczycieli i rodziców może przynosić tylko dobre efekty. Ogromne podziękowania należą się Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która z własnej inicjatywy wsparła organizację imprezy, a także Radzie Rodziców (wspólnie z ŁSM sfinansowano upominki dla uczestników) oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który bez żadnych przeszkód i bardzo chętnie udostępnił nam stadion miejski, zapewniając wszystkie zaproponowane przez nas udogodnienia dla uczestników. Jak gołym okiem widać - razem można wiele.

Tekst: Kamil Konopka

Foto: źródło - www.msit.gov.pl