18.10.2017 - to data uroczystego dołączenia do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży naszych najmłodszych kolegów - pierwszaków. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, a kilka ostatnich tygodni minęło im na przygotowaniach. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała Dyrekcja Szkoły, a jego świadkami byli zaproszeni goście: Rektor PWSIiP, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców, wychowawczynie, nauczyciele i rodzice.

Z ogromnym zaangażowaniem, ale i delikatną tremą pierwszoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki, chcąc udowodnić Królowi, Królowej i giermkowi z Krainy Ołówkowej (w których role wcielili się uczniowie kl. 7c) oraz wszystkim zebranym, że zasługują na miano członków społeczności szkolnej. W ślubowaniu wzięły udział 3 klasy pierwsze. Słowa przysięgi w ustach pierwszaków brzmiały niezwykle poważnie i uroczyście. Ślubowali, że będą się pilnie uczyć, zostaną dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. Jak co roku  złożono kwiaty pod popiersiem Adama Mickiewicza - patrona szkoły. Po oficjalnej ceremonii, uczniowie klas udali się do sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Życzymy wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wiele radości i wspaniałych przygód.

Tekst: Ewa Sawicka

foto: Jarosław Kucisz (kodakexpress)