Czy wiedzieliście, że niewielkie wzgórze w Puszczy Knyszyńskiej podarował krasnoludkom król August? Tej niezwykłej legendy wysłuchali uczniowie kl. IC, IIA i IIB w Krainie Krasnoludków, w Zalesiu za Białymstokiem. Zobaczyły na własne oczy gospodarstwo krasnoludków - ich domy, kuźnię, warzelnię, a także dom Baby Jagi i królewny Śnieżki. W tej bajkowej krainie czekały na dzieci niezwykłe atrakcje:  plac zabaw, sportowy tor przeszkód, przejażdżka wozem konnym po lesie, przeprawa tratwą przez staw, jazda na kucyku lub osiołku oraz edukacyjne i sportowe rywalizacje, za które były dyplomy i nagrody. Wszystkim najwięcej radości przysporzyły bliskie spotkania ze zwierzętami domowymi. Kozy można było pogłaskać, a króliki nakarmić i wziąć na ręce.

Irena Dardzińska