„Mały patriotyzm” dotyczy młodszych dzieci. Bez przesadnego patosu i drastycznych szczegółów polskiej historii, ale z pełnym szacunkiem. O to, by tak właśnie wyglądała szkolna impreza „Śpiewamy dla Ojczyzny” zadbały panie: Ewa Budryk, Ewa Sawicka i Irena Dardzińska. Do wspólnego śpiewania włączyli się również rodzice, panie wicedyrektorki: Bożena Wachowska i Urszula Wieczorek, a także  oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji pani aspirant Ewelina Szlesińska oraz dzieci ze szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego „Wiolinek” prowadzonego przez panią Ewę Budryk.

O tym, że patriotyzm dokonuje się nie tylko z karabinem w ręku, ale również w zwykłym, codziennym życiu, uczniowie dowiedzieli się z filmu „Mieszkańcy domu numer 11”.

Poza wspólnym śpiewaniem, utwory solo wykonały:

Maja Aleksandra Dobrzyńska - "Nierealny" z albumu „Panny wyklęte: wygnane”

Olga Szlesińska – „11 listopada”

Kamil Konopka