Tak zawiłej, trudnej i targanej wichrami dziejów historii nie ma, poza Polską, wiele narodów. Historia Polski to kolejne bitwy, wojny, rozbiory, powstania i walka z najeźdźcami. Poświęcenia naszych przodków nie da się przecenić. Nie wolno nam też nigdy o nim zapomnieć. Pamięci o naszych historycznych bohaterach służyła szkolna akademia „Droga do Niepodległości”. Przypomniała nam ona historię powstania Mazurka Dąbrowskiego i była ekspresową wycieczką przez wszystkie polskie zrywy narodowe aż do upragnionej Niepodległości.

Przedstawienie przygotowało i wystawiło szkolne Koło Teatralne „Kurtyna” pod wodzą pana Piotra Zduńczyka, pani Urszuli Bobryk i pani Marioli Szulczyńskiej. Udział wzięli następujący uczniowie: Igor Paduch, Adrian Wiszowaty, Wiktoria Dęby, Izabela Sokołowska, Natalia Nawrocka, Roksana Rajkowska, Anastazja Buczkowska, Jakub Gregorek, Wiktoria Świątkowska, Bartosz Krawczyk, Zuzanna Krawczyk, Dominika Niedźwiecka, Kamila Kozłowska. Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego wykonał nauczyciel plastyki - pan Andrzej Frołow. Gratulujemy świetnego występu i dziękujemy.

Tekst i foto: Kamil Konopka