Uczniowie klas: I, III, IV, V i VI, którzy uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Żyj zdrowo, kolorowo i bezpiecznie”, udali się wraz z opiekunami (Elżbietą Kozłowską, Joanną Podsiadło, Natalią Domalewską i Katarzyną Kwiatkowską) na wycieczkę do Kadzidła. Wspólny wyjazd odbył się jako podsumowanie trzymiesięcznej pracy. W programie znalazły się zajęcia warsztatowe z układania kwiatów z bibuły. Uczniowie mieli okazję stworzyć własne kompozycje kwiatowe, a także docenić kunszt rękodzieła kurpiowskiego.

Ponadto dzieci zwiedzały z przewodnikiem kurpiowskie chaty, gdzie dowiedziały się, jak wyglądały przedmioty, którymi się posługiwano, a także zapoznały się wystrojem pomieszczeń i ich przeznaczeniem. Całość wyjazdu zwieńczyło wspólne ognisko przy rozgrzewającej herbacie oraz smakowitych drożdżówkach. Dzieci poznały elementy kultury kurpiowskiej, a także miały okazję do integracji. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, co stanowi potwierdzenie, że warto uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach edukacyjnych.

Tekst i foto: Katarzyna Kwiatkowska