W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom klas trzecich bardzo mądrą lekturę Grzegorza Kasdepke ,,Co to znaczy”. Składa się ona z ponad stu zabawnych historyjek, których bohaterem jest Bartuś – Wasz rówieśnik. Perypetie Bartusia rozbawiły i rozśmieszyły nas do łez. Teraz już wiemy, że niezrozumiałe powiedzonka dorosłych to dla nas zwykła ,,kaszka z mleczkiem’’. Po przeczytanej lekturze wiemy też, co to znaczy ,,czuć do kogoś miętę’’, ,,mieć kiełbie we łbie’’, albo ,,być całym w skowronkach’’. Bartuś daje też niektórym dobre rady – jeżeli zdarzy się Wam źle rozwiązać zadanie z matematyki, to ,,nie udawajcie Greka’’, tylko powiedzcie od razu, że matematyka to Wasza ,,pięta achillesowa”.  Zobaczcie jak z zapałem czytaliśmy!

Urszula Bobryk