Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży oraz organizatorzy zapraszają do udziału

w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza

Do udziału zapraszamy uczniów klas V-VII szkół podstawowych z Łomży i okolic. 

Konkurs odbędzie się 5 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 

w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży.

Zgłoszenia prosimy składać w siedzibie organizatora lub drogą mailową

                                                              do 30 listopada 2017r.

 

REGULAMIN I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ADAMA MICKIEWICZA

 

 1. Nazwa konkursu:

Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

 1. Motto konkursu:

Zasiewajcie więc miłość Ojczyzny i duch poświęcenia się, a bądźcie pewni, iż wyrośnie Rzeczpospolita wielka i piękna.

 1. Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicz w Łomży

 1. Cele konkursu:
 • popularyzowanie twórczości Adama Mickiewicza,
 • kształcenie postawy patriotycznej,
 • kształtowanie kultury   żywego   słowa.  
 1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i okolic.  Jury oceniać będzie recytatorów w kategorii prezentacja utworu.
 1. Przebieg konkursu: I etap: eliminacje szkolne - mają na celu wyłonienie 3 reprezentantów szkoły, II etap: eliminacje międzyszkolne - odbędą się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicz w Łomży 05.12.2017 r. o godz. 17.00.

Zgłoszenia do eliminacji międzyszkolnych konkursu należy przesłać do dnia 30.11.2017 r. Kartę zgłoszenia uczestnika (Załącznik nr 1) należy złożyć osobiście w siedzibie organizatora lub wysłać drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 1. W konkursie zostaną powołane przez organizatora dwa zespoły Jury: I zespół – oceni recytację utworu, II zespół – policzy głosy publiczności, która przyzna swoja nagrodę uczestnikowi konkursu; kto zdobędzie największa liczbę głosów, otrzyma Nagrodę Publiczności.

 Kryteria oceny:

 • stopień opanowania pamięciowego utworu,
 • dobór repertuaru do wieku i możliwości recytatora,
 • sposób interpretacji utworu,
 • ogólny wyraz artystyczny.
 1. Nagrody:

Ogłoszenie wyników nastąpi po prezentacji wszystkich utworów i dokonaniu oceny przez Jury   konkursowe. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom zostaną wręczone dyplomy- podziękowania.

 

*Nie przewiduje się trybu odwoławczego od decyzji Jury.

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz zamieszczanie  zdjęć  uczestników  na  stronie   internetowej   Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicz w Łomży.

 Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:

Katarzyna Kwiatkowska, Bożena Miller-Żmijewska, Joanna Zysk (tel. 506022140)

 

(pobierz Załącznik nr1)