Dawno temu prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt ocalił na polowaniu małego niedźwiadka, zaraz potem uwiecznił ten moment na swoim rysunku Clifford Berryman, a łebski Rosjanin Morris Mitchom przekuł to na świetny biznes i produkując pluszowe misie stał się milionerem. Dzięki tym trzem panom dziś dzieci z całego świata znają najpopularniejszą przytulankę – misia Teddy’ego. Zabawkę pokochał cały świat, stąd pomysł ustanowienia Dnia Pluszowego Misia.

Obchodzimy go 25 listopada. W Siódemce dzieci również pamiętają o Teddy’m. Uczniowie klas 1 – 3, pod opieką swoich wychowawców i czujnym okiem pani Bożeny Zawadzkiej (organizatora szkolnych obchodów), dali tej pamięci bardzo konkretny wyraz. Szczegóły na zdjęciach poniżej… Dzień Pluszowego Misia połączono z akcją głośnego czytania dzieciom, prowadzoną przez szkolną bibliotekę. Fragment dziecięcej lektury (traktujący o misiu, a jakże) przeczytała uczniom pani Urszula Bobryk.

 Tekst: Kamil Konopka

Foto: Patryk Florczyk (kl. 6d), Kamil Konopka