Od września do listopada  szkoła uczestniczyła w realizacji projektu "Żyj zdrowo, kolorowo i bezpiecznie" w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna+". Skierowany on był do uczniów całej szkoły, ich Rodziców, a także do Grona Pedagogicznego. Podczas podsumowującego apelu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne, za które uczniowie klas I - VII otrzymali nagrody i wyróżnienia. Uczniowie z klasy IVc z wychowawcą  przygotowali montaż słowno - muzyczny o zdrowiu, który uatrakcyjnił podsumowujący apel.

Można było też obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą zajęć, które odbywały się dla chętnych uczniów. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można było obejrzeć na stelażach w korytarzach szkolnych. Podczas apelu swoją obecnością zaszczycił nas też przedstawiciel KMP - dzielnicowa str. sierż. A. Mergner, która to systematycznie współpracowała z szkołą. Odbyła się też wycieczka integracyjna do Kadzidła, wyjście do Teatru Lalki i Aktora dla uczniów z klas I - III i wiele innych ciekawych zajęć o tematyce sportowej, profilaktycznej, teatralnej, edukacyjnej. Oczywiście wszystko to w ramach dotacji. W ramach projektu przeprowadzono też szereg spotkań ze specjalistami między innymi z KMP, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna. Dzięki Rządowemu Projektowi "Bezpieczna+”zakupiono poradniki dla nauczycieli oraz nowe, pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniały zajęcia dla uczniów na każdym etapie szkolnym. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu.

Tekst: Elżbieta Kozłowska
Foto: Kamil Konopka, Elżbieta Kozłowska