Wyróżnienia uzyskali: Wiktoria Świątkowska SP2, Otylia Czochańska SP1, Dominika Wolińska SP5. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Ponadto wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją konkursu było wyłonienie spośród wszystkich uczestników recytatora, który najbardziej spodobał się publiczności. Serce publiczności skradła Natalia Puławska z SP7. Konkurs pozwolił na przybliżenie wizerunku Adama Mickiewicza, którego poezja wzrusza i skłania do refleksji od czasów jej powstania po dzień dzisiejszy. W podróż po poezji Mickiewicza zabrali nas prowadzący: Maja Polkowska i Wiktor Kisiel z klasy VI B, zaś w atmosferę konkursu wprowadziła nas piękną interpretacją utworu „Niepewność” Magdalena Głębocka również z klasy VI B. Organizatorzy konkursu to: Joanna Zysk, Bożena Miller-Żmijewska, Katarzyna Kwiatkowska.

Tekst i foto: Katarzyna Kwiatkowska