Biało – czerwona była środa w Siódemce. Nie obchodziliśmy jednak żadnej rocznicy (do 3 maja jeszcze daleko, a 11 listopada już  za nami). Powód zmiany barw jest oczywisty – Mikołajki. Właśnie tego dnia imieniny obchodzi ten ulubiony przez dzieci święty. Choć jego pierwowzór wyglądał zupełnie inaczej (Święty Mikołaj był Biskupem Miry i wyglądał jak na prawdziwego Biskupa przystało), a dopiero Amerykanie (a ściślej firma Coca – Cola) nadali mu wygląd „wielkiego krasnala” – to i tak nie zmienia to faktu, że dzieci lubią go za to, że rozdaje prezenty.

W naszej szkole w wielu klasach również odbyła się tradycyjna wymiana podarków między uczniami, z niektórych sal płynęła świąteczna muzyka, a hole pełne były sobowtórów Mikołaja. Znalazło się też sporo Elfów i reniferów z mikołajowego zaprzęgu. Prezenty podrzucone, dzieci zadowolone, Mikołaj odjechał… Nie martwmy się – wróci, odwiedzi nas jeszcze 24 grudnia. Wypatrujcie pierwszej gwiazdki… i pamiętajcie – bądźcie grzeczni ;-)

Tekst i foto: Kamil Konopka