W dniach 22 - 24 listopada odbyły się w naszej szkole Dni Dysleksji. Uczestniczyła w nich cała społeczność szkolna. Młodszym uczniom z klas I-IV czytane były baśnie i nowości czytelnicze, ich zadaniem było zilustrowanie wysłuchanych fragmentów utworów. Uczniowie klas starszych przygotowywali prezentacje multimedialne o sławnych dyslektykach. Szczególnie wyróżnił się pokaz uczniów klasy VIc, którzy wraz z panią od języka polskiego nagrali krótkie przedstawienie o życiu i twórczości Mozarta. Spektakl otrzymał gromkie brawa. 

Uczniowie klas piątych mieli za zadanie napisać przepis na najsmaczniejszą potrawę i zilustrować ją. Zdjęciami z degustacji wyróżniła się klasa Vd z wychowawcą, którzy to podczas zabawy andrzejkowej zajadali się przygotowanymi przez nich potrawami, a nas "poczęstowali " zdjęciami z tej uroczystości. Obchody Dni Dysleksji w naszej szkole cieszyły się dużą popularnością i sprawiły wielu uczniom dużo satysfakcji.

Tekst i foto: Elżbieta Kozłowska