,,Oskar i pani Róża’’ – to wydarzenie literackie na miarę ,,Małego Księcia’’. Uczniowie klas czwartych oraz czytelnicy należący do Klubu Miłośników Książki przeczytali tę niezwykłą opowieść. Autor Eric-Emmanuel Schmitt opowiada o ostatnich dniach 10-letniego chłopca chorego na raka. Oskar, leżąc w szpitalu, odkrywa po kolei wszystkie etapy swojego życia. Najpierw się rodzi, potem stopniowo dojrzewa, aby w końcu stać się dorosłym. Towarzyszy mu wolontariuszka, którą nazywa ciocią Różą. To ona pomaga mu przetrwać najtrudniejsze chwile, poznać i zrozumieć świat, zakochać się w Bogu. 

Oto niektóre wypowiedzi uczniów po przeczytaniu książki: 

,,Myślę że listy Oskara do Pana Boga pogłębią moją wiarę’’

,,Według mnie, Oskar jest bardzo dojrzałym chłopcem, dzielnie walczył z chorobą, wiara w Boga pomogła mu oswoić się z nieuchronną śmiercią’’,

 ,,Oskar poznaje Boga jako dobrego przyjaciela albo kumpla. To właśnie Jemu zdradza sekrety, powierza największe tajemnice i zaprzyjaźnia się z Nim”

,,Myślę, że tę książkę można polecić nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także dorosłym’’

Urszula Bobryk