Już za progiem czekają na nas ferie zimowe i duuużo wolnego czasu spędzonego z dziećmi. Aby uniknąć nudy i przegrzania telewizora, komputera lub komórki podpowiadamy jak kreatywnie i wesoło spędzić wspólny czas.

W kuchni

• Zróbcie pieczątki z ziemniaków. Mogą przydać się też w innych zabawach – na przykład na poczcie!
  • Pokolorujcie makaron w różnych kształtach i zróbcie z niego biżuterię.
  • Wypijcie gorące kakao, może z piankami? Koniecznie przez różnokolorowe słomki!
  • Zróbcie domową pizzę. Najlepiej kilka małych, dla każdego taką jak lubi najbardziej!

W mieszkaniu

• Zaopatrzcie się w zapas papieru i bawcie się origami.
  • W Internecie znajdziecie mnóstwo inspiracji!
  • Kółko i krzyżyk. Prawdziwa klasyka. Państwa Miasta – kto z nas nie pamięta tej gry z dzieciństwa. Świetnie sprawdza się nawet teraz, w erze komputerów i smartfonów.
  • Kalambury – można się uśmiać, aż do łez ;)
  • Statki – mogą być w postaci pudełkowej-zabawkowej, a mogą być też klasyczne, przecież wystarczy tylko kartka.
  • Papier, kamień, nożyce – gra ekspres, nawet podczas robienia ciasteczek ;)
  • Zbudujcie bazę! Pamiętacie te bazy z dzieciństwa? Teraz możecie skorzystać ze swojego doświadczenia i zbudować razem z dzieckiem super-bazę! Kwaterę główną!
  • Drzewo genealogiczne – spróbujcie przeanalizować historię swojej rodziny, dla dziecka to będzie wspaniała przygoda.
  • Gry planszowe – uwielbiam je! Co powiecie na „dzień gier planszowych”? Prawdziwy maraton!
  • Zabawa w chowanego. Jak się dobrze schowasz, to nawet odpoczniesz chwilkę ;)
  • Zróbcie film poklatkowy. Jaki? Na przykład z ludzikami LEGO :)
  • Nakręćcie „prawdziwy” film! Aby lepiej się wczuć, możecie wcześniej przygotować profesjonalny scenariusz!
  • Zróbcie maraton filmowy! Nie zapomnijcie o przekąskach i ciepłych kocach :)

Na zewnątrz

• Idźcie na sanki – tak tak, rodzice też zjeżdżają ;)
  • Albo na łyżwy!
  • Jeśli nie możecie wyjechać np. w góry, wybierzcie się na wycieczkę do lasu.
  • Podczas takiej wycieczki możecie tropić dzikie zwierzęta po śladach w śniegu!
  • Ulepcie bałwana! Nie zapomnijcie o dodatkach, aby zrobić mu buzię.

Małgorzata Rytel