– Kubusiu, jak się pisze "miłość"?
– Prosiaczku, "miłość "się nie pisze, miłość się czuje.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, gdyż to właśnie tego dnia w 1882 r. narodził się jego twórca - Alan Aleksander Milne. Data jego urodzin jest obecnie równocześnie świętem brzuchatego misia, ukochanego bohatera dzieci na całym świecie, także tych ,uczących się w Szkole Podstawowej Nr 7 w Łomży.

Pamiętając o tym biblioteka szkolna wraz z panią Natalią Domalewską zaprosiła uczniów klas I-III do wspólnej zabawy. Dzieci przeglądały kolorowe ilustracje w książkach, mówiły z czego znany jest Puchatek i wysłuchały jednej z jego licznych przygód. Rozwiązywały zagadki związane z misiem i jego przyjaciółmi. Zajęcia były pełne śmiechów i żartów, a uczestnicy chętnie poznawali bliżej swojego bajkowego bohatera.

 Joanna Podsiadło