Dzień Otwartych Drzwi w Siódemce za nami. Wiecie o nas już bardzo wiele. Obejrzeliście, co potrafią nasi wychowankowie, zobaczyliście sale lekcyjne (nie widzieliście jedynie tej największej – gimnastycznej, ale to już wkrótce), porozmawialiście z paniami dyrektorkami i nauczycielami, poznaliście nasze plany na najbliższą przyszłość, a zatem jesteśmy już znajomymi. Pogadajmy więc, jak to w gronie znajomych.

 - Siódemka nie jest tak wielką szkołą, jak kiedyś.

To fakt, ale czy to wada? W mniejszej szkole atmosfera jest znacznie bardziej kameralna, a to skutkuje tym, że wszyscy się znają. Dzięki temu jest bezpieczniej, a to w szkole podstawa. W bieżącym roku ustanowiliśmy wspaniały rekord – ani jednego wypadku na terenie szkoły!

- Mniejsza szkoła to faktycznie zaleta, ale w takim razie, czy przyjmujecie mniejszą liczbę uczniów? Pewnie tylko tych z rejonu?

Nic podobnego! Przyjmujemy uczniów niezależnie od miejsca zamieszkania, nie trzymamy się rejonizacji. Zapraszamy wszystkich!

- No dobrze, a co z nauką?

Tu sprawa jest jasna, oczywista i dobrze wszystkim znana. W kategorii poziom nauczania od lat jesteśmy w czołówce w mieście i województwie. Tylko w tym roku mamy już finalistów wszystkich konkursów wojewódzkich. To na razie finaliści, a nie laureaci, bo etapy wojewódzkie jeszcze się nie odbyły. Pozostałych konkursów, w których sukcesy odnosili nasi uczniowie, nie sposób wymienić. Były ich dziesiątki.

- Nie samą nauką uczeń żyje. Co u Was po lekcjach?

Koła przedmiotowe – to rzecz oczywista, ale poza tym inne, nietuzinkowe pomysły, jak choćby: Klub Młodego Przedsiębiorcy, uczniowski teatr Kurtyna (od tego roku zaprasza również uczniów klas młodszych), koło dziennikarskie N@sza Siódemka, zespół muzyczny Wiolinek, dodatkowe programy realizowane w klasach 1 – 3, nauka pływania dla uczniów klas młodszych i inne. Od września ruszamy z zajęciami programu Tenis10 (chodzi o ten „ziemny” ;-) sygnowanego przez Polski Związek Tenisowy i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Już wiosną tego roku startujemy z wyprawami rowerowymi (mamy nowiutką i w pełni wyposażoną pracownię wychowania komunikacyjnego, a zatem nasi uczniowie będą gotowi, by zdobyć kartę rowerową i ruszyć w trasę na dwóch kołach).

- A co z tą budową?

Budowa trwa – nie da się ukryć. Ale na szczęście, jak się coś buduje, to się wreszcie zbuduje ;-) Hala sportowa będzie piękna i to już w wakacje. Żadnych opóźnień budowlanych nie ma, zatem we wrześniu będziemy mieć do dyspozycji wspaniały obiekt o najwyższych standardach (ponad kilometr kwadratowy boiska, osiem regulowanych tablic do koszykówki, kort tenisowy, trzy pola do siatkówki, elektroniczna tablica wyników, przestronne przebieralnie z szafkami dla uczniów, piękne łazienki, pełne nagłośnienie, mikrofony, miksery, odtwarzacze i wzmacniacze - po uczniowsku „pełen wypas”!). Czas budowy nasi uczniowie znoszą dzielnie. Lekcje wychowania fizycznego przenieśliśmy na pływalnię, boisko Orlik 2012, salę fitness MOSiR, salę gimnastyczną Zespołu Szkół Technicznych, lodowisko. Wszystko jednak tylko do czerwca. Potem czeka nas nagroda w postaci nowoczesnej i wielkiej hali. Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem już mamy.

- Hala będzie z pewnością wykorzystywana przez uczniów starszych, a co z maluchami? Wf na holu?

Nic z tych rzeczy! Sala będzie dla wszystkich, rozmiary ma spore, a poza tym nowa hala to również trzy dodatkowe, mniejsze sale gimnastyczne z przeznaczeniem na zajęcia dla dzieci młodszych.

- Rzeczywiście, zapowiada się świetnie. No to jeszcze najważniejsze: czy mały pierwszak będzie u Was bezpieczny? Ale tak z ręką na sercu… 

Pytanie jest właściwie retoryczne, ale znajomemu należy odpowiedzieć. Bez najmniejszego cienia przesady można rzec, że nasi nauczyciele klas 1 – 3 to „wyjadacze” w swoim fachu. Ludzie, którzy „zęby zjedli” na swojej pracy, nie pozwolą, by któremuś z ich podopiecznych stała się krzywda. Zresztą powtórzę: mimo ciągłych wyjść na lekcje wf (w klasach 1 - 7), nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku. Maluszki nie są pod dobrą opieką – są pod najlepszą! Za to można ręczyć.

- To wszystko jasne. Nasza decyzja to Siódemka!

Cieszymy się i do zobaczenia we wrześniu, choć jeśli nasuną się jeszcze jakieś pytania, zapraszamy również wcześniej.

 

Fotorelacja z Dnia Otwartych Drzwi w Siódemce