Dnia 28 lutego 2018r. w naszej szkole odbyła się  II edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English is cool". Przybyłych gości przywitała wicedyrektor naszej szkoły p. Bożena Wachowska. Podczas konkursu gościliśmy wicedyrektor SP nr 1 – p. Małgorzatę Łebkowską oraz konsultanta metodycznego języka angielskiego SODMiDN w Łomży - p. Annę Modzelewską. W jury zasiedli opiekunowie przybyłych uczniów: p. Małgorzata Bartnik (SP nr1), p. Joanna Tabędzka (SP nr 5), p. Marta Wyrwas (SP nr 9), p. Aleksandra Dzielnicka (SP nr 10) oraz p. Agnieszka Zaleska (SP nr 7). Zmagania konkursowe poprowadziła uczennica  kl. VII d - Aleksandra Galanek oraz uczeń kl. VI d - Bartosz Rupacz. 

Trzyosobowe  grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1,7, 5, 9 i 10 w Łomży miały za zadanie wykonać 11 zadań, które zawierały wiele językowych pułapek. W trakcie konkursu uczniowie łomżyńskich szkół rozwiązywali zespołowo zadania leksykalno-gramatyczne, odpowiadali na pytania związane z kulturą krajów anglosaskich, wykonywali zadania związane ze słuchaniem tekstu ze zrozumieniem. Wydarzenie umilił słodki poczęstunek  przygotowany przez uczniów naszej szkoły oraz występy solistów naszej szkoły: Błażeja Rafałowskiego, Natalii Puławskiej z kl. V c oraz  Magdaleny Głębockiej z kl. VI b śpiewających angielskie piosenki. Po podsumowaniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5 w składzie: Michał Chrostowski, Weronika Łada i Wiktor Pawelec. Drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 10: Maja Kamińska, Jan Kozłowski i Wojciech Sokołowski. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży, którą reprezentowali: Wiktoria Brzóska, Zofia Hryniewicz i Michał Modzelewski. Nasza szkoła w składzie: Wiktoria Bugowska, Maja Polkowska i Hubert Chojnowski oraz drużyna Szkoły Podstawowej nr 9: Zuzanna Długozima, Izabela Zawadzka i Karolina Nieciecka otrzymały wyróżnienia.  Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 7 oraz wydawnictwo Oxford University Press. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji!!!  Szczególne podziękowania należą się wicedyrektor naszej szkoły – p. Bożenie Wachowskiej za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz serdeczną atmosferę podczas konkursu. Tegoroczne zmagania konkursowe nie byłyby również możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielek języka angielskiego pani: D. Kuklińskiej, A. Charubin-Świderskiej, M. Gołaszewskiej, A. Zaleskiej i  A. Kalinowskiej.

Zespół nauczycieli języka angielskiego