W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych gościliśmy w naszej szkole pana Kajetana Rajskiego, który od wielu miesięcy podróżuje po Polsce z wykładami na temat podziemia antykomunistycznego, jest również gościem licznych konferencji. Jego aktywność na gruncie popularyzacji historii Żołnierzy Wyklętych jest godna podziwu. Obok pisania książek, sam zajął się działalnością wydawniczą zakładając wydawnictwo Miles, które publikuje m.in. kwartalnik „Wyklęci”, gdzie ukazują się teksty najlepszych i najbardziej rzetelnych badaczy najnowszej historii Polski. Jest też organizatorem wielkiej gali nagród imienia Żołnierzy Wyklętych: Michała Krupy „Wierzby” oraz sierż. Józefa Franczaka „Lalusia”. Uczniowie z klas siódmych z ciekawością i uwagą wysłuchali wykładu pana Kajetana Rajskiego nt. „Kim byli Żołnierze Wyklęci”. Dowiedzieli się jak bolesne i zawikłane są karty historii naszego kraju.

 Małgorzata Rytel