4 marca na terenie Fortu III w Piątnicy odbył się Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na starcie stawiło się ok. 500 zawodników, wśród nich byli również reprezentanci 23 ŁDH „WAWER” im. Jana Bytnara z SP7 w składzie: dh Mateusz Chrostowski, dh Szymon Konopka, dh Michał Macieboch. Niektórzy startowali już po raz kolejny. Dystans 1963 metry biegu „Tropem Wilczym” to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni w Polsce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. W rejonie Łomży ostatnim partyzantem był ppor. Stanisław Marchewka ps. „Ryba”, który zginął z bronią w ręku w Jeziorku na początku marca 1957 roku. Pomimo chłodu jaki panował w niedzielę wszyscy ukończyli bieg otrzymując pamiątkowy medal i dyplom. W ten sposób uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych. Serdecznie gratuluję moim harcerzom.

pwd Dorota Domańska