12 marca, 14 marca,… to bardzo ważne daty wśród uczniów klas pierwszych. W tych dniach pierwszacy SP7 w Łomży w  sposób szczególny obchodzili Święto Matematyki. Wyżej wymienione daty nie są datami przypadkowymi, a bardzo ściśle związanymi z matematyką – Królową Nauk. Tegoroczne hasło Dni Matematyki brzmiało - Matematyka do kuchni. W poszukiwaniu śladów  matematyki w życiu codziennym uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy poświęconej różnym dziedzinom matematyki, wysłuchać krótkiej historii matematyki i myśli wiodących pierwszych sławnych matematyków.

Delegacje uczniów klas pierwszych wzięły udział w quzie matematycznym sprawdzającym wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania figur geometrycznych, kodowania, skojarzeń matematycznych, itd. Zespoły  uczniów klas pierwszych doskonale poradziły  sobie z wszystkimi zadaniami i z rąk Pani Dyrektor otrzymały  dyplomy. Na zakończenie uroczystego spotkania z matematyką każdy uczeń miał szansę skosztować:  ciasteczka trójkątnego wykwintnego, ciasteczka kolistego pysznego, ciasteczka kwadratowego maślanego. Ponadto każdy uczeń otrzymał  słodki upominek-lizak z matematyczną łamigłówką. Wszyscy uczniowie bawili się doskonale. Czekamy do następnego 12, 14 marca…

Małgorzata Surowik

foto: Patryk Florczyk (kl. 6d)