W sobotę 24 marca w naszej szkole już po raz szósty odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich „Dyktando 2018”. Wzięły w nim udział dwuosobowe reprezentacje wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs wpisuje się w kalendarz obchodów 600-lecia Łomży, dlatego też tekst przygotowany przez wicedyrektor OKE  p. Grażynę Klimuszko, był ściśle związany z naszym miastem.  Przybyłych gości powitała pani dyrektor Iwona Erynk- Cichowicz, która życzyła wszystkim powodzenia. Piszącym dyktando uczniom towarzyszyli dorośli: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bernadeta Krynicka, przewodniczący konkursowej komisji Maciej Listowski z Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, nauczyciel SP7 Kamil Konopka i mama jednej z uczestniczek konkursu Ewa Kłapeć-Kalinowska.

Ostatecznie Magdalena Kalinowska (SP5) zdobyła wyróżnienie, dzielone z Heleną Horosz (SP2) i Kaliną Błogosławską (SP9). Miejsce III zdobyła Amelia Cedrowska (SP 7), podopieczna p. Małgorzaty Cholewickiej, II miejsce Justyn Korbel (SP 10), podopieczny p. Jadwigi Kirejczyk, zaś triumfowała  Marianna Dobrowolska (SP7), przygotowana do konkursu przez p. Katarzynę Bartoszewicz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i materiały piśmiennicze, dzięki hojności firm UniGlass (p. Ewa i Radosław Florczyk), Nowa Era oraz St. Majewski (p. Paweł Petkowski), zaś cenne nagrody główne, puchary, okolicznościowe znaczki i słodki poczęstunek ufundowali: Urząd Miasta Łomża, masarnia Łepkowscy, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, OKE Łomża oraz Rada Rodziców SP 7. Konkurs tradycyjnie poprowadził p. Mariusz Rytel, dziennikarz TVP, a część artystyczną przygotowała p. Katarzyna Szmitko.  

Dyktando 2018 na łomżyńskich portalach informacyjnych:

https://4lomza.pl/index.php?wiad=48300 

http://wzasiegu.pl/lomza/lomza-walczyli-o-tytul-mistrza-ortografii/

Tekst: Ewa Sawicka

Foto: Elżbieta Chamryk - Piasecka, Kamil Konopka