W ramach języka polskiego odbył się cykl lekcji poświęconych komiksowi „Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Spotkanie z książką zaowocowało kreatywnymi pracami uczniów klas: IVB, IVC i IVD. Zadaniem dzieci było stworzenie grodu według własnego pomysłu, bazując na informacjach zaczerpniętych z lektury. Niektórzy uczniowie podzielili się swoimi refleksjami na temat przeprowadzonych zajęć. Oto one:

 

We wtorek na lekcjach języka polskiego robiliśmy makietę grodu. Pani Kasia podzieliła nas na małe grupy. Mieliśmy odtworzyć wygląd grodu z naszej lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Stworzyliśmy piękne makiety – jedna ładniejsza od drugiej J  Wykorzystaliśmy styropian, kartony, bibuły i „tonę” wykałaczek! Zabawa przy tym była świetna! Dzięki temu projektowi możemy łatwiej wyobrazić sobie, jak kiedyś żyli ludzie. Dodatkowo nauczyliśmy się lepiej współpracować ze sobą i przećwiczyliśmy trudną sztukę kompromisu. Dziękujemy Pani Kasi Kwiatkowskiej za zorganizowanie tych wspaniałych zajęć. Czekamy na więcej takich lekcji. 

Bartosz Krawczyk kl. IVB

 

Praca nad projektem przebiegała w atmosferze zaangażowania. Myślę, że wszystkim się podobała. Można było pobudzić swoją wyobraźnię pokazać się z kreatywnej strony. Co prawda mieliśmy na pracę 90 minut, ale prace udało się skończyć i wyszły świetnie. Liczę na więcej takich projektów. Było miło i zabawnie.

Małgorzata Choińska kl. IVC