Uczniowie klasy VC w ramach pracy „Siódemkowego Koła Filmowego” odwiedzili kino Millenium. Celem wyjścia było nie tylko obejrzenie filmu, lecz również zwiedzenie projektorni. Młodzi kinomaniacy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda mechanizm, dzięki któremu filmy  można podziwiać na ekranie. Podczas krótkiej wycieczki uczniowie mogli zobaczyć nowoczesny projektor i zapoznać się z procesem, jaki towarzyszy każdorazowo wyświetlaniu obrazu. Krótka wizyta „od kuchni” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że praca przy projekcji filmu to bardzo interesujące zajęcie. Efekty pracy projektora i mechanizmów towarzyszących,  obserwowane  podczas wyświetlania filmu, są już dobrze znane uczniom klasy VC.

Katarzyna Kwiatkowska