Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego i miasta Łomża. W jury konkursowym zasiedli: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży – Pani Iwona Erynk – Cichowicz, Pan Damian Święcica – nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży oraz Pani Adrianna Sierzputowska – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział Łomża. Podczas spotkania została przedstawiona prezentacja multimedialna poświęcona zwyczajom wielkanocnym w Niemczech oraz Austrii, po czym odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu, którzy zostali laureatami w kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz przygotowujący ich nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy w ramach podziękowania za uczestnictwo.

Tekst: Damian Święcica

Foto: Kamil Konopka