23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia wszyscy mówią i piszą o książkach. My nie byliśmy gorsi. Z tej okazji szkolny teatr ,,Kurtyna” prowadzony pod kierunkiem Piotra Zduńczyka, Marioli Szulczyńskiej i Urszuli Bobryk dwukrotnie wystąpił przed szkolną publicznością z przedstawieniem ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Zabawa była przednia. Widzowie entuzjastycznie przyjęli grę aktorów, w rolę których wcielili się:

 

Rzepka – Julia Demby

Dziadek - Bartek Krawczyk  kl. IVb

Babcia - Wiktoria Dęby  kl. VIId

Wnuczek – Konrad Białecki  kl. IVb

Kicia – Emilka Kucisz  kl. Vd  / Wiktoria Świątkowska  kl. Vd

Kurka – Zuzia Krawczyk  kl. IIId

Gąska – Kamilka Kozłowska   kl. Ib

Bociek – Natalka Czupryńska  kl. Vc

Żabka – Wiktoria Bagińska  kl.  Vd

Kawka – Oliwka Kossakowska  kl. Vc

Narrator – Amelia Andrychowska kl. VIIc

Obsługa techniczna – Jakub Gregorek kl. Vb

Wielkie brawa dla artystów za to, że rozbawili publiczność i zachęcili do czytania książek.

Tekst: Urszula Bobryk

Foto: Kamil Konopka