16 maja zorganizowaliśmy w szkole "święto mitologii". W czasie długiej przerwy na holu II piętra przy dźwiękach greckiej muzyki spacerowali przebrani za mitologicznych bogów uczniowie klas V. Przyciągała nasze spojrzenia piękna Afrodyta, spacerująca w towarzystwie nie mniej atrakcyjnej Artemidy, którym z zaciekawieniem przyglądał się władca Olimpu - Zeus. Nie zabrakło w tym gronie władcy podziemia - Hadesa, w którego otoczeniu dało się dostrzec władczynię Ziemi - Demeter. Pojawiła się również boska Atena, bez niej również żadna uroczystość nie mogłaby się odbyć. Cóż to był za widok!!! Po paradzie bogów zakwalifikowani do finału uczniowie klas V - pasjonaci mitologii, udali się do sali nr 45, aby wziąć udział II etapie Szkolnego Konkursu mitologicznego. Życzyliśmy im powodzenia i sukcesów w potyczkach z mitologicznymi zawiłościami.
Tekst: Bożena Miller - Żmijewska
Foto: Kamil Konopka