Studentki: Buse i Burcu z Turcji, Neolia z Hiszpanii, Mariateresa, Giada i Adriana z Włoch oraz stypendysta Polsko – Amerykańskiej Komisji Fullbrighta Michael Gilmor z USA gościli w naszej szkole w związku z realizacją programów: Erasmus+ oraz English Teaching Assistant. Ponieważ goście nie posiedli umiejętności posługiwania się najtrudniejszym językiem świata (polskim) uczniowie Siódemki porozumiewali się z nimi w nieco prostszym dialekcie (angielskim). Słowniki były niepotrzebne, uczniowie radzili sobie doskonale w opisywaniu miejsc godnych zobaczenia w Polsce i Łomży czy potraw bezwzględnie wartych spróbowania.

Okazało się, że prawdziwym kulinarnym hitem dla międzynarodowej ekipy są pierogi. Oczywiście goście opisywali swoje kraje i miasta, ciekawe miejsca, tradycje, sporty, itp. Uczniowie Siódemki mieli więc wspaniała okazję do przełamania bariery językowej, wykorzystania w praktyce zdobytych na lekcjach umiejętności, czy posłuchania „żywej mowy” w wykonaniu rodowitego Amerykanina. Korzyści bezcenne i to bez wychodzenia z lekcyjnej sali.

Spotkania ze studentami z innych krajów odbyły się pięciokrotnie, a możliwe były dzięki działaniom podjętym przez nauczycieli języka angielskiego w ramach Programu ,,All you need is English” oraz umowie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dziękujemy panu dr. hab. Dariuszowi Surowikowi - Rektorowi PWSIiP w Łomży, pani Liliannie Rywackiej - Kierownikowi Działu Współpracy z Zagranicą oraz Uczelnianemu Koordynatorowi Programu Erasmus+ i pani Marzenie Lewko - Kierownikowi Studium Języków Obcych PWSIiP w Łomży.

 

Tekst: Kamil Konopka

Foto: Aneta Kalinowska