Okazało się, że prawdziwym kulinarnym hitem dla międzynarodowej ekipy są pierogi. Oczywiście goście opisywali swoje kraje i miasta, ciekawe miejsca, tradycje, sporty, itp. Uczniowie Siódemki mieli więc wspaniała okazję do przełamania bariery językowej, wykorzystania w praktyce zdobytych na lekcjach umiejętności, czy posłuchania „żywej mowy” w wykonaniu rodowitego Amerykanina. Korzyści bezcenne i to bez wychodzenia z lekcyjnej sali.

Spotkania ze studentami z innych krajów odbyły się pięciokrotnie, a możliwe były dzięki działaniom podjętym przez nauczycieli języka angielskiego w ramach Programu ,,All you need is English” oraz umowie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dziękujemy panu dr. hab. Dariuszowi Surowikowi - Rektorowi PWSIiP w Łomży, pani Liliannie Rywackiej - Kierownikowi Działu Współpracy z Zagranicą oraz Uczelnianemu Koordynatorowi Programu Erasmus+ i pani Marzenie Lewko - Kierownikowi Studium Języków Obcych PWSIiP w Łomży.

 

Tekst: Kamil Konopka

Foto: Aneta Kalinowska