23 maja w naszej szkole odbył się Dzień Brytyjski. Aby uczcić to wydarzenie uczniowie klas IV - VII pracowali w grupach metodą projektu a owocem ich pracy były plakaty, albumy i prezentacje multimedialne. Klasy czwarte przygotowały informacje o Anglii: IV a - tradycyjne angielskie potrawy, IV b - sport w Anglii, IV c - ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Anglii, IV d - brytyjską monarchię królewską. Klasy V pracowały nad projektami w grupach. V a przygotowała plakaty o szkockich potrawach i ciekawych miejscach, V b przedstawiła sport i muzyką w Szkocji, V c skupiła się potrawach i ciekawych miejscach Walii, V d natomiast zaprezentowała na swoich plakatach  informacje o sporcie i muzyce w Walii. Klasy VI skupiły się na prezentacjach multimedialnych krajów Wielkiej Brytanii. Klasa VI a - Szkocja, VI b - Anglia, VI c - Walia, VI d - Irlandia Północna. Klasy VII przygotowały następujące plakaty: VII a - potrawy i ciekawe miejsca w Irlandii, VII c - sport i muzyka w Irlandii, VII d - monarchia i muzyka brytyjska, VII e - symbole, flagi i potrawy Wielkiej Brytanii. Wykonane przez uczniów projekty zostały wyeksponowane na holu II piętra. W czasie przerw uczniowie mogli obejrzeć przygotowane prze swoich kolegów prezentacje i posłuchać brytyjskiej muzyki. Uczniowie klas VI gościli również ze swoimi prezentacjami w klasach III. w ciekawy sposób przedstawili młodszym kolegom i koleżankom informacje dotyczące Wielkiej Brytanii. Dzień Brytyjski był okazją do wymiany informacji między uczniami jak również możliwością pozyskania dodatkowej wiedzy na temat Wielkiej Brytanii.
Dorota Kuklińska, Magdalena Gołaszewska