Klasy VI skupiły się na prezentacjach multimedialnych krajów Wielkiej Brytanii. Klasa VI a - Szkocja, VI b - Anglia, VI c - Walia, VI d - Irlandia Północna. Klasy VII przygotowały następujące plakaty: VII a - potrawy i ciekawe miejsca w Irlandii, VII c - sport i muzyka w Irlandii, VII d - monarchia i muzyka brytyjska, VII e - symbole, flagi i potrawy Wielkiej Brytanii. Wykonane przez uczniów projekty zostały wyeksponowane na holu II piętra. W czasie przerw uczniowie mogli obejrzeć przygotowane prze swoich kolegów prezentacje i posłuchać brytyjskiej muzyki. Uczniowie klas VI gościli również ze swoimi prezentacjami w klasach III. w ciekawy sposób przedstawili młodszym kolegom i koleżankom informacje dotyczące Wielkiej Brytanii. Dzień Brytyjski był okazją do wymiany informacji między uczniami jak również możliwością pozyskania dodatkowej wiedzy na temat Wielkiej Brytanii.
Dorota Kuklińska, Magdalena Gołaszewska