W ramach współpracy z PWSIP w Łomży mieliśmy okazję uczestniczyć w „American Day with Mike Gilmore”.  Było to spotkanie ze stypendystą Fullbrigtha, który w bardzo ciekawy sposób zapoznał nas z historią Stanów Zjednoczonych oraz najpopularniejszymi sportami w USA. Przedstawił nam również wiele innych interesujących informacji o swojej ojczyźnie. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda system edukacji w USA, jakie są najpopularniejsze uniwersytety i przedsiębiorstwa w danym stanie oraz jakie są kulturowe różnice pomiędzy naszymi państwami.  

Miło słuchało się amerykańskiego akcentu stypendysty, ciekawe były informacje dotyczące ulubionych potraw mieszkańców poszczególnych stanów.  Mieliśmy również czas, aby rozwiązać quiz „W jakim stanie USA powinniśmy mieszkać?”. Okazało się, że dla większości z nas najodpowiedniejszy byłby Texas. Spotkanie  prowadzone w języku angielskim upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze. Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która z chęcią będzie uczestniczyła jeszcze w wielu takich prezentacjach. Na koniec dostaliśmy pyszne cukierki, które każdemu smakowały! 

Amelia Rytel (kl. 7a)